AĞ VE İNTERNET GÜVENLİĞİ

Yeni Nesil Güvenlik Duvarı (Next Generation Firewall) ile verilerinizi ve çalışmalarınızı güvence altına alıyoruz. internete bağlı olan tüm bilgisayarlar virüs, zararlı yazılım ve bilgisayara sızabilecek hacker tehdidi altındadır. Firewall, bilgisayarı bu tehditlerden koruyan cihazdır. Firewall yetkisiz kullanıcı ve yazılımların sisteme girişini engeller. Şirketlerin her gün artan bilgi işlem yükünü kaliteli ve güvenilir servis hizmetlerimiz ile desteklemeye devam ediyoruz. Sözleşmeli bilgisayar servisi hizmetlerimizde firmalara özel çözümler sunmaktayız. Müşterilerimizin beklentilerini doğru analiz ederek, ürün ve hizmetlerimizi yüksek kalite standartlarında sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

SANAL ÖZEL AĞ (VPN)

Sanal Özel Ağ (VPN) VPN veya Sanal Özel Ağ, daha az güvenli olan, internet üzerinden güvenli ve şifreli bir bağlantı oluşturmanıza olanak tanıyan bir siber güvenlik teknolojisidir. VPN'ler, çevrimiçi gizliliğin, veri güvenliğinin artırılması ve kısıtlı veya hassas içeriğe erişimin korunması dahil olmak üzere çeşitli amaçlara hizmet eder. Uzaktan çalışanları destekleyen kuruluşlar, uç nokta güvenliğini ve veri ihlali önlemeyi güçlendirmek için Sanal Özel Ağ (VPN) kullanmak zorundadır İşletmeler genellikle çalışanların intranet web siteleri, dosyalar veya uygulamalar gibi şirket kaynaklarına uzak konumlardan güvenli bir şekilde erişmesine olanak sağlamak için VPN'leri kullanır. VPN'lerin en önemli faydaları: Veri Trafiği Güvenliği : VPN'ler, veri trafiğini güvence altına almak için şifreleme protokolleri kullanarak web'de gezinme, dosya aktarımları veya çevrimiçi mesajlaşma gibi çevrimiçi etkinliklerinizin gizli kalmasını ve yetkisiz erişime karşı korunmasını sağlar. IP Adresi Gizliliği : VPN'ler, internet trafiğinizi farklı bölge veya ülkelerdeki sunucular üzerinden yönlendirerek IP adresinizi ve konumunuzu maskeleyebilir. Bu, kötü amaçlı web sitelerinin ve çevrimiçi hizmetlerin gerçek dünyadaki konumunuzu izlemesini zorlaştırarak çevrimiçi gizliliğinizin ve anonimliğinizin korunmasına yardımcı olur. Genel Wi-Fi Güvenliği : Genellikle daha az güvenli olan genel bir Wi-Fi ağı kullanıldığında, VPN ekstra bir güvenlik katmanı ekler. Bunu veri trafiğinizi şifreleyerek ve bilgisayar korsanlarının bilgilerinizi ele geçirmesini zorlaştırarak yapar. Gelişmiş Çevrimiçi Anonimlik : VPN'ler, web sitelerinin ve çevrimiçi hizmetlerin, hedefli reklamcılık için kullanılabilen tarama alışkanlıklarınızı izlemesini engelleyerek çevrimiçi kimliğinizi korumanıza yardımcı olabilir. İşletmenizde hibrit veya uzak çalışanlar varsa Sanal Özel Ağlar (VPN'ler), her yerden güvenli erişim sağlayarak onları desteklemede çok önemlidir.

WEB & APPLICATION FILTERING

İnternet ve Uygulama Kısıtlamaları Sınırsız web etkinliği şirketin verimliliğini artırır ancak aynı zamanda şirketleri kötü amaçlı yazılım, veri kaybı ve diğer sorunlarla karşı karşıya bırakır. Artık her Filtre Profilinde, hangi kullanıcıların ve grupların bir Filtre Eylemine atanacağını yapılandırabileceğiniz ve ayrıca bir sihirbaz kullanarak Filtre Eylemleri oluşturup düzenleyebileceğiniz bir İlkeler sekmesi bulunmaktadır. Önceki sürümlerde, farklı bireysel kullanıcıların farklı Filtre Eylemlerine sahip olduğu kullanıcı tabanlı politikalara sahip olmak istiyorsanız, bunu varsayılan politikada yapamıyordunuz. Önceki sürümlerde kullanıcı tabanlı politika, birden fazla Atamaya sahip olacak şekilde yalnızca ek bir Proxy Profili oluşturularak mümkündü.

LOGLAMA & HOTSPOT

5651 Loglama ve Hotspot Çözümleri Elektronik cihazlar üzerinden yapılan tüm işlemler ip bilgisi ve saatiyle kayıt altına alınır.

Erişim Noktaları menüsü, kafelerin, otellerin ve şirketlerin konuklarına zaman kısıtlamalı ve trafik kısıtlamalı internet erişimi sağlamasına olanak tanır. Erişim Noktaları sekmesi yalnızca yöneticinin Günün Şifresi veya Kupon türlerinden birinde bir erişim noktası oluşturması durumunda görünür . Bu sekmede kablosuz ağ misafirlerine erişim noktası erişim bilgilerini dağıtabilirsiniz. Seçilen erişim noktası türüne bağlı olarak genel bir şifre dağıtabilir veya kuponlar oluşturup dağıtabilirsiniz.

Yardıma'mı ihtiyacınız var ? Bize Ulaşın