Sophos Endpoint Kurulum Konfigürasyon

Sophos Endpoint Kurulum Konfigürasyon

Sophos Endpoint ile İhlalleri, Fidye Yazılımlarını ve Veri Kaybını Önleyin
Sektörün En Gelişmiş Uç Nokta Güvenliği Çözümü
Sophos Intercept X, gelişmiş saldırıları sistemlerinizi etkilemeden önce durdurarak benzersiz koruma sağlar. Güçlü EDR ve XDR araçları, kuruluşunuzun şüpheli etkinlikleri ve saldırı göstergelerini tespit etmesine, araştırmasına ve bunlara yanıt vermesine olanak tanır.

sample

Önleme-İlk Yaklaşım
Sophos Intercept X, tek bir güvenlik tekniğine bağlı kalmadan uç nokta korumasına kapsamlı bir yaklaşım getiriyor. Web, uygulama ve çevre birimi kontrolleri saldırı yüzeyinizi azaltır ve yaygın saldırı vektörlerini engeller. Yapay zeka, davranış analizi, fidye yazılımına karşı koruma, istismara karşı koruma ve diğer son teknoloji teknolojiler, tehditleri daha büyümeden hızla durdurur. Bu, kaynakları kısıtlı BT ekiplerinin araştırması ve çözmesi gereken olayların daha az olduğu anlamına gelir.

Fidye Yazılımına Karşı Koruma


Intercept X, yeni varyantlar ve hem yerel hem de uzak fidye yazılımı saldırıları da dahil olmak üzere fidye yazılımlarını evrensel olarak tespit edip durduran patentli CryptoGuard teknolojisini içerir. CryptoGuard, dosya içeriğinin gelişmiş matematiksel analizini kullanarak, nerede olursa olsun kötü amaçlı şifrelemeyi tespit eder. Kötü amaçlı olarak şifrelenmiş dosyalar, boyutuna veya dosya türüne bakılmaksızın otomatik olarak şifrelenmemiş durumuna geri alınır ve böylece iş etkisi en aza indirilir.

Sömürü Karşıtı


Intercept X, kutudan çıktığı haliyle Microsoft Windows'ta mevcut olan temel korumayı temel alarak, en az 60 adet özel, önceden yapılandırılmış ve ayarlanmış istismar azaltımını ekler. Intercept X, saldırı zinciri boyunca kullanılan teknikleri durdurarak dosyasız saldırılara ve sıfır gün istismarlarına karşı koruma sağlar.

Uyarlanabilir Saldırı Koruması


Uyarlanabilir Saldırı Koruması, "klavye üzerinde uygulamalı" bir saldırı tespit edildiğinde uç noktada yüksek savunmaları dinamik olarak etkinleştirir. Bu, saldırı yüzeyini en aza indirerek ve saldırıyı kesintiye uğratıp kontrol altına alarak saldırganın daha fazla eylemde bulunmasını önler ve yanıt vermek için değerli zaman kazandırır.

Kritik Saldırı Uyarısı

Kritik Saldırı Uyarısı, birden fazla uç nokta veya sunucuda düşman etkinliği tespit edilirse sizi uyarır. Sophos Central'daki tüm yöneticileri uyarır, sizi durumla ilgili bilgilendirir ve saldırı ayrıntılarını sağlar. Sophos XDR'yi kullanarak yanıt verebilir, ortağınızdan yardım isteyebilir veya Sophos Olay Müdahale ekibinden yardım isteyebilirsiniz.

Kurulumu ve Yönetimi

Sophos Central, Sophos ürünlerinizi yönetmek için kullanılan bulut tabanlı bir platformdur. Önerilen koruma teknolojilerimiz varsayılan olarak etkindir, anında en güçlü koruma ayarlarına sahip olursunuz. 

Siz kendi işinize odaklanırken Kolay Teknoloji Ekib, partneriniz olarak tüm kurulum, dizayn, bakım ve güncelleme işlemlerinizi eksiksiz olarak yapmaktadır.Yardıma'mı ihtiyacınız var ? Bize Ulaşın